Üniversite Kariyer Merkezi Çalışanları İçin Yenilikçi Kariyer Danışmanlığı Eğitimi

18 Mayıs 2023 Perşembe

8-12 Mayıs 2023 tarihleri arasında ODTÜ Kariyer Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından gerçekleştirilen 4005 TÜBİTAK Projesine aralarında Üniversitemizin de bulunduğu 25 farklı üniversiteden öğretim elemanları katılım sağlamıştır.

Proje TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Sayın Hasan MANDAL ve ODTÜ Rektörü Prof. Dr. Sayın Mustafa Verşan KÖK'ün katılımları ile gerçekleştirilen sertifika töreni ile tamamlanmıştır.

TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Sayın Hasan MANDAL'ın projeye ilişkin ifadeleri şu şekildedir:

"Öğrencilerimizi Kariyer Hedeflerine Eğitimcilerimiz ile Birlikte Ulaştıracağız!

@metu_odtu Kariyer Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından düzenlenen ve @tubitak 4005 Yenilikçi Eğitim Uygulamaları Destekleme Programı kapsamında desteklediğimiz "Üniversite Kariyer Merkezi Çalışanları için Yenilikçi Kariyer Danışmanlığı Eğitimi"ne katılan üniversite kariyer merkezlerinde görevli öğretim elemanlarımız ile Orta Doğu Teknik Üniversitesi Toplum ve Bilim Merkezi’nde bir araya geldik.

Öğrencilerimizi kariyer yolculuklarında eğitim, yetenek ve yönelimlerine uygun hedeflere etkin bir şekilde yönlendirmek için yenilikçi ve pratiğe dönük bir danışmanlık eğitimi alan üniversite kariyer merkezlerinde görevli öğretim elemanlarımız ile programdan elde ettikleri çıktıları konuştuk.

@tubitak olarak öğrencilerimizi araştırma ekosistemine olabildiğince erken dahil etme konusundaki motivasyonumuzdan ve bu alandaki destek ve çalışmalarımızdan bahsederek üniversite kariyer merkezlerinin bu kapsamdaki rolüne ve önemine değindik.

Eğitimlerini başarı ile tamamlayan öğretim elemanlarımıza katılım belgelerini takdim ettik.

Kariyer yolculuklarında öğrencilerimize tecrübe ve bilgileri ile dokunan eğitimcilerimizi tebrik eder başarılar dilerim."

Proje ile ilgili detaylı bilgi için: https://kardan.metu.edu.tr/